شماره تماس: ۰۲۱ - ۹۱۰۰ ۴۵۵۰

قوانین سیستم

قوانین طوفان کالا چیست؟

   ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی طوفان کالا، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین آن است، تقاضا می شود آن را به دقت مطالعه فرمایید.


  مجموعه طوفان کالا اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با گارانتی اصلی و معتبر عرضه می‌کند (گارانتی شرکت واردکننده کالا یا تولیدکننده) 


سعی شده اگر کالایی گارانتی نداشت، با ضمانت (طوفان کالا) عرضه شود. همچنین در مورد کالا های داخلی با معتبرین کارخانه ها  همکاری صورت میگیرد.


   ذکر این نکته در اینجا لازم است که کشور سازنده روی اصالت کالا تاثیری ندارد و این برند معتبر است که کیفیت کالا را تعیین می‏‌کند. برای نمونه در حال حاضر بسیاری از کالاهای موجود در بازار ایران و سایر کشورها ساخت چین هستند و تنها به دلیل خط تولید ارزان‏‌تر است که در این کشور تولید شده‌اند البته همه کالاهای ساخته شده چینی بی کیفیت نیستند چرا که در حال حاضر این کشور به تنهایی بزرگترین تولید کننده قطعات آی تی، و لوازم برقی در جهان است و محصولات درجه یک تولیدی این کشور در بازار اروپا و آمریکا به مشتریان عرضه می گردد. و در بازار ایران نیز عمده کالاها چینی می باشند.


 

شرایط عودت وجه پرداختی

   تقریبا تمامی کالاهای قیمت دار، موجود و آماده ارسال هستند. اما با توجه به انبار نکردن بخش زیادی از کالاها در بیشتر فروشگاه‌های اینترنتی از جمله طوفان کالا، و به علت نوسانات بازار ارز، ممنوعیت واردات و کسری مواد اولیه، که موجب ناقص شدن سبد محصول بسیاری از وارد کنندگان و تولید کنندگان شده است، امکان بسیار کمی دارد که برخی از کالاهای قیمت دار، موجود نباشند.  در صورت پرداخت وجه برای کالاهایی که موجودی آنها مغایرت داشته باشد، فروشگاه اینترنتی طوفان کالا موظف به پرداخت وجه شما حداکثر در یک روز کاری پس از پرداخت است.

   گفتنی است وجه بازگشتی تنها به شماره کارت یا حساب شخصی پرداخت خواهد شد که خرید به نام ایشان انجام شده است.


 

شرایط عودت کالای دریافتی

   لطفا هنگام ثبت خرید از برند، رنگ، مدل، قیمت، تعداد و سایر جزئیات کالای مورد نظر خود مطمئن شوید، پس از پرداخت و ارسال، تغییر موارد فوق امکان پذیر نخواهد بود. برخی از مشتریان گرامی به اشتباه تصور میکنند تا ۷ روز از تاریخ فاکتور و بدون دلیل فنی، میتوانند کالای خود را عودت دهند، در حالیکه مسئولیت انصراف از خرید شما مشتریان گرامی، با طوفان کالا نخواهد بود.

   اگر متوجه مشکلی فنی در کالایی که خریداری کردید، و دارای "گارانتی طلایی طوفان کالا" است شده اید، میتوانید حداکثر تا هفت روز پس از تاریخ فاکتور، و با هماهنگی کارشناسان فروشگاه، کالا را همراه با کارتون و بسته بندی سالم بازگردانید. اما گارانتی سایر کالاهای وبسایت، با شرکت گارانتی کننده بوده و می بایست با آن شرکت هماهنگی های لازم را به عمل آورید..
این امر شامل مواردی مانند خط و خش، شکستگی و استفاده های اشتباه و نادرست از کالای خریداری شده، نصب نرم افزار و... نمی شود.

   همچنین اگر متوجه هرگونه مشکلی در کالای دریافتی، یا مغایرت کالا با سفارس تان شده اید، و این مشکل یا مغایرت با باز نکردن پلمپ و بسته بندی قابل تشخیص است، لطفا حداکثر تا پایان روزی که بسته را دریافت کرده اید، پس از دریافت کالا به طور کتبی به کارشناسان ما اطلاع دهید (از طریق ایمیل یا تیکت در وبسایت یا لینک واتساپ پشتیبانی در بخش فوتر وبسایت) 

گفتنی است برای کالاهایی که پلمپ انها باز شده باشند امکان عودت وجه وجود ندارد. همچنین در صورت عدم اطلاع کتبی در همان روز (تا ساعت 23:59) ِدریافت کالا، امکان لغو سفارش و عودت وجه وجود نخواهد داشت.

در صورت مخدوش بودن پلمپ کالای دریافتی (به خصوص درباره کالاهایی که پلمپ هولوگرامی دارند مانند گوشی، لپ تاپ و...) از باز کردن پلمپ خودداری کرده و پس از هماهنگی با همکاران ما، اقدام به مرجوعی کالا فرمایید.


پرداخت در محل
در این شیوه ارسال، حداقل ۱۰ درصد مبلغ فاکتور به عنوان بیعانه دریافت میگردد، در صورت عدم دریافت کالا و یا تسویه نکردن فاکتور توسط مشتری، مبالغ پیک از انبار به دفتر تا مقصد به صورت رفت و برگشت از بیعانه مشتری کسر خواهد شد.

نکته مهم: مدتی است این شیوه پرداخت، غیر فعال شده است.

 

جهت عودت کالا رعایت قوانین و مقررات مربوط به کالا که در زیر ذکر شده الزامی است:


۱. همانگونه که گفته شد کالا دارای مشکل فنی باشد.

* البته ضمانت کالاهای دارای گارانتی، با شرکت گارانتی کننده است.

۲. آسیبی به بسته بندی کالا وارد نیامده باشد و کارتن کالا موجود باشد.

۳. کالا دچار آسیب فیزیکی مانند ضربه، شکستگی، لب پریدگی و... نشده باشد.

۴. دخل و تصرفی در اقلام همراه کالا نشده باشد.

۵. لوازم آرایشی شامل عودت کالا نمی شوند.

۶. برچسب یا لیبل هولوگرام کالا جدا نشده باشد.

۷. حتما با کارشناسان طوفان کالا هماهنگی شده باشد

۸. کارت یا برچسب گارانتی آن مخدوش نشده باشد.

۹. مشکل فنی کالای خریداری شده باید حداکثر تا پایان روزی که کالا را دریافت کرده اید، کتبی به اطلاع همکاران ما برسد.  (از طریق ایمیل ToofanKala@gmail.com یا تیکت در وبسایت یا لینک واتساپ پشتیبانی در بخش فوتر وبسایت)


 

اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد:

- مهمترین نکته: لطفا در هنگام دریافت سفارشات، به خصوص در شهرستانها حتما سلامت ظاهری کالای خود را چک کنید! (دریافت از باربری، پست، تیپاکس، ایران پیام و...)

   در صورت وجود آسیب، حتما از شرکت حمل کننده ی کالا درخواست تشکیل صورتجلسه خسارت بدهید و یا از تحویل کالا و امضای رسید خودداری فرمایید. (سلامت ظاهری یعنی نبود شکستگی، قُر شدگی، تو رفتگی و..)
در سفارشات تهران به دلیل حمل بیشتر کالاها با پیک و وانت خود شرکت، این مسئله به حداقل رسیده است.
در صورت آسیب کالا، بدون تنظیم صورتجلسه، امکان پرداخت خسارت میسر نخواهد بود.

- آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش طوفان کالا از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.

- کالاهایی که مشکل آسیب دیدگی، از طریق شرکت گارانتی کننده محصول قابل تعمیر باشد (مانند لوازم خانگی یا برخی کالاهای دیجیتال) یا شکستگی مورد پذیرش نباشد (مانند ظروف چینی)، شامل شرایط عوت نمی شوند.

 - لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به طوفان کالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.


 

 

نحوه ارسال کالا

هزینه ارسال ذکر شده بابت باربری، برای کالاهای بزرگ تنها تا باربری های شهر تهران در خیابان شوش خواهد بود،و هزینه بین شهری با مشتری خواهد بود.

شایان ذکر است ارسال کالاهای کوچک یا حساس مانند گوشی موبایل، لپ تاپ، یا لوازم خانگی ریز که در باربری آسیب پذیری بالایی دارند از این طریق امکان پذیر نیست.

ما اطمینان خاطر داریم که شما حساسیت خاصی برای نحوه ارسال و شرایط تحویل کالای خود دارید لذا این حساسیت را نیز ما در روش ارسال خود اعمال می کنیم. 


نحوه ارسال کالا به دو صورت است:


۱. ارسال به صورت عادی : در این نوع ارسال کالا ظرف ۲ تا ۵ روز کاری در دورترین شهرستانها تحویل خریدار می گردد.

۲. ارسال فوری :  این نحوه ارسال مخصوص خریدارانی پیش بینی شده که برای دسترسی به محصول فوریت دارند. برای استفاده از این نوع ارسال ابتدا باید هماهنگی صورت گیرد و هزینه ارسال کالا تا ترمینال یا باربری به عهده خریدار است.
زمان دریافت این شیوه ارسال، در تهران ۳ ساعت و در شهرستانها بین ۸ تا ۲۴ ساعت بوده و شامل هزینه طبق تعرفه پیک در تهران و مطابق تعرفه پیک تا ترمینال بعلاوه هزینه ارسال با کالارسان تا شهرستان می باشد.

* نیاز به توضیح نیست که زمان‌های ذکر شده برای روزهای غیر تعطیل و در ساعات اداری می‌باشد.

** ارسال فوری شهرستان‌ها مخصوص کالاهای کوچک و متوسط است که قابلیت حمل در اتوبوس را دارند.


در شهر تهران، سفارش ها توسط پیک، یا وانت ارسال می گردند. در سایر شهر ها غیر از تهران، سفارش ها از سه راه پست، باربری و یا تیپاکس ارسال می گردند.


 

   مغایرت قیمت

   طوفان کالا همواره سعی می نماید که قیمتهای کالاها را به درستی و با حداقل خطا در سایت وارد نماید. اما از آنجائیکه این قیمتها توسط کارشناسان و اپراتورها وارد سایت می گردند، و در چند ماه اخیر نوسانات قیمت بسیار بالا بوده، و کارشناسان ما قیمت برخی کالا ها را هر روز تغییر میدهند، همواره امکان خطای انسانی در ورود اطلاعات وجود خواهد داشت. لذا در مواقعی که این قیمتها به اشتباه وارد سایت شده باشند هیچگونه تعهدی برای فروشگاه برای فروش کالا به همان قیمت اشتباه ایجاد نخواهد نمود، و تنها وجه پرداختی مشتری، در روز کاری آینده، عودت خواهد شد.


توجه: ملاک درج قیمت اشتباه در سایت، تفاوت بیش از ۱۰٪ درصد قیمت سایت با قیمت عرف بازار می باشد.

 مشتری با قبول قوانین سایت حق هر گونه اعتراض در این موارد را از خود سلب می نماید.


 

 گارانتی، نصب و فعالسازی

کالاهایی که نیاز به نصب دارند مانند تلویزیون، یخچال، کولر آبی و سایر لوازم برقی، حتما باید توسط نصاب شرکت انجام شود و تنها در این صورت است که کالای مورد نظر شما مشمول گارانتی و خدمات پس ازفروش می شود . در غیر این صورت طبق قوانین تمام شرکتهای معتبر داخلی و بین المللی، کالا از گارانتی خارج شده و مسئولیتی متوجه این فروشگاه نخواهد بود. مراحل لازم برای نصب اینگونه کالاها، در دفترچه راهنمای همراه کالا، قید شده است.

همچنین برای گوشی های تلفن همراه، تبلت ها و سایر کالاهایی که نیاز به رجیستری دارند، می بایست ظرف مدت قانونی (معمولا این مدت ۳۰ روز است) نسبت به رجیستر دستگاه اقدام فرمایید، در غیر این صورت دستگاه شما غیر فعال می شود، و مسئولیتی با طوفان کالا نخواهد بود. (گفتنی است از طریق سامانه همتا بارها پیامک های هشداری مبنی بر غیر فعال شدن دستگاه، در مدت یاد شده برای کاربر ارسال میشود.)

  • تحویل سریع

    کلیه کالاهای سفارشی در تهران در کمتر از 24 ساعت و در سایر نقاط کشور حداکثر تا 48 ساعت تحویل مشتری میشوند.

  • پشتیبانی 24 ساعته

    همواره میتوانید از وضعیت سفارشات خود مطلع شده و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید، 24 ساعته، هفت روز هفته.

  • بهترین قیمت

    ما ضمانت میکنیم که کالاها در این مجموعه با بهترین قیمت به فروش میرسند، و در صورت نیاز فاکتور رسمی و مالیاتی نیز ارائه خواهد شد.